BLOG O MIODZIE I MIODARKACH

Przedstawiamy najlepsze miodarki, linie do wirowania miodu, części i opcje do miodarek + preparaty do miodarek. I oczywiście właściwości miodu i jego zastosowanie!

Miód

Przepisy na miód pitny

iodarki sklep, sklep z miodarkami, miodziarka, wirówka do miodu, miodarka, jak zrobić miód pitny, przepis na pitny miód

Zapewne wielu z nas dodawało już miód do herbaty bądź innego ciepłego napoju. Staraliśmy się jednak pamiętać o tym, aby miodu nie wrzucać do wrzątku, ponieważ wtedy traci on swoje cenne właściwości. W tym celu odczekaliśmy chwilę po zagotowaniu się wody i dopiero po kilku bądź kilkunastu minutach zdecydowaliśmy się na dodanie miodu. To bardzo rozsądne z naszej strony, ponieważ tylko dzięki temu odbieramy wszelkie zalety, które posiada ten naturalny produkt. Coraz większe grono osób przekonuje się jeszcze o tym, jak cenne okazuje się spożywanie miodu pitnego. Co to za rodzaj miodu i dlaczego warto go regularne pić?

Miód pitny jest rozcieńczony z wodą. Coś takiego można uczynić w przypadku miodu lipowego, wielokwiatowego, akacjowego, wrzosowego, gryczanego i rzepakowego. Dzięki gotowaniu zmniejszamy prawdopodobieństwo zakażenia miodu, a dodatkowo poprawia jego smak. Aby jednak móc wykonać taki miód pitny, wcześniej musimy zaopatrzyć się w tej naturalny, najlepiej prosto od pszczelarza, ponieważ wtedy mamy 100% pewność, że jest on w pełni naturalny. Oni przecież podczas produkcji miodu wykorzystują miodarki i linie do wirowania miodu, który pozwala im uzyskać miód prosto z plastrów.

Domowy sposób na miód pitny

W celu uzyskania 5 litrów miodu pitnego należy zmieszać 1.7 litra miodu pszczelego z 3.3 litra wody. Gotowanie trwa minimum 1 godzinę w garnku z termostatem, aby temperatura utrzymywała do maksymalnie 40 stopni Celsjusza. Później należy zadbać o zebraniu powstających szumów na samej górze. Na samym końcu dodajemy jeszcze drożdże winiarskie (2.5 gram).

Taką miksturę umieszczamy w pojemniku fermentacyjnym bądź balonie szklanym, które powinny zostać wyposażone w rurkę fermentacyjną i pokrywę z otworem.

Czas rozpoczęcia fermentacji wynosi nawet do kilku dni, a czasem kilka godzin. Wiele tak naprawdę zależy od jakości droższy, składu pożywki oraz rodzaju i jakości miodu. Okres trwania fermentacji wynosi nawet do półtora miesiąca, choć zazwyczaj wystarczy 1 miesiąc.

Aby usunąć drożdżowy zapach z miodu pitnego warto jest usuwać osad pojawiający się na samej górze. Podczas samego zlewania miodu z beczki bądź pojemnika ważne jest pozostawienie osadu znajdującego się na samym dole.

Na rynku jest dostępnych wiele gotowych zestawów do fermentacji miodu pitnego. Stanowi to świetne rozwiązanie dla rodzin, które chcą zadbać o siebie i swoich najbliższych, a pitny miód na pewno im to umożliwi. To wspaniały naturalny lek, który zawsze warto mieć pod ręką.

jak zrobić miód pitny, miodarki sklep, sklep z miodarkami, miodziarka, wirówka do miodu, miodarka, linia do wirowania miodu, miodarka diagonalna, miodarka radialna, miodarka kasetowa

Comments are Closed

Theme by Anders Norén