BLOG O MIODZIE I MIODARKACH

Przedstawiamy najlepsze miodarki, linie do wirowania miodu, części i opcje do miodarek + preparaty do miodarek. I oczywiście właściwości miodu i jego zastosowanie!

Miód, Miodarki, Poradnik

Założenie pasieki – odpowiedni sprzęt pszczelarski

sprzęt pszczelarski, wyposażenie pasieki miodu, założenie pasieki miodu, miodarki sklep, sklep z miodarkami, miodziarka, wirówka do miodu, miodarka, linia do wirowania miodu

Prawdziwy fachowiec zbyt wiele nie uczyni, jeśli nie posiada odpowiednich narzędzi. W podobnej sytuacji znajdują się pszczelarze. Na samym początku oceniają, gdzie powinna znajdować się ich pasieka. Wybierają lokalizację w pobliżu najlepszych gatunków roślin. W następnym kroku związanym z założeniem własnej pasieki decydują się na zakup właściwego sprzętu pszczelarskiego. On przecież będzie decydował o jakości produkcji miodu, który następnie będzie szedł do sprzedaży.

Pszczelarz hobbysta = ręczna miodarka

pszczelarz hobbysta, założenie pasieki miodu, jak założyć pasiekę miodu, miodarki sklep, sklep z miodarkami, miodziarka, wirówka do miodu, miodarka, linia do wirowania miodu

Czasami na założenie pasieki decydują się pszczelarze hobbyści, którzy posiadają dodatkową pracę bądź zajmują się jeszcze swoim gospodarstwem rolnym. W tym celu nie są zmuszeni decydować się na profesjonalne wyposażenie do pszczelarza, lecz standardowe, które spełni oczekiwania, a zarazem umożliwi bezpieczne zebranie odpowiedniej ilości miodu. Co to za wyposażenie?

Wyposażenie dla pszczelarza hobbysty:

– bluza z kapeluszem

– szczotka do zmiatania pszczół

– ule

– ramki

– kraty ogrodowe

– drut pszczelarski

– węzy

– podkarmiacze

– ręczna 3 plastrowa miodarka

– wanienka do odsklepiania plastrów

– drobne sito

– prostownik

– naczynie do rozlewania miodu

Pszczelarz profesjonalista = elektryczna miodarka

pszczelarz rozwojowy profesjonalista, miodarka z sitem, miodarka z odstajnikiem, miodarka na bazie stołu, miodarka minima, miodarka optima

Zawodowy i rozwojowy pszczelarz w końcu decyduje się na założenie własnej pasieki i pracowni pasiecznej. Pozwala mu na poprawienie jakości produkcji miodu i zwiększenie jej wydajności, co pozwala otworzyć się na nowych klientów. Jaki sprzęt jest mu do tego potrzebny?

Wyposażenie dodatkowe dla pszczelarza profesjonalisty:

miodarka kasetowa z napędem elektrycznym z większą ilością ramek

– odstojniki do miodu

– stół do odsklepiania plastrów

– miodarki na większą ilość ramek

Ważne: Zdarza się, że pszczelarz hobbysta rozwija się i zamierza powiększyć swoją pasiekę. Uczyniło tak wielu początkujących pszczelarzy i zadbali o to, aby również rozwinąć cały park produkcyjny, więc pomocne okazały się dla nich wyższej jakości miodarki, linie do wirowania miodu i specjalne preparaty do miodarek.  Gdy decydujemy się na taki krok, to również powinniśmy o to zadbać!

Comments are Closed

Theme by Anders Norén